AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

+370 690 54186

Mobilusis
El. paštas

Sąmoningas gėrimo būdas

Vienas iš būdų įveikti stresą – išmokti mažiau blaškytis dėl jus destruktyviai veikiančių minčių ir jausmų, gebėti nukreipti dėmesį ir visiškai susitelkti į tai, ką darote. Kai esate visiškai įsitraukę į savo darbą, jis jums sekasi kur kas geriau, be to, juo mėgaujatės. Tai veikia net tada, kai tenka dirbti neįdomų ar monotonišką darbą.
Norėčiau jums pasiūlyti pratimą, kurio fragmentą galite pamatyti nuotraukoje, darytoje vykdant projektą „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“, kuris finansuojamas ES lėšomis kartu su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Akmenės rajono savivaldybės administracija.
Šio pratimo tikslas – parodyti, kaip dažnai nekreipiame dėmesio į pažįstamus dalykus ir tinkamai jų neįvertiname, ir kaip atkreipdami dėmesį galime padaryti gyvenimą įdomesnį ir pilnavertiškesnį.
Šis pratimas padeda išsiugdyti įgūdį visapusiškai įsitraukti į viską, ką darote, o svarbiausia – stiprina jūsų psichinę sveikatą, nes padeda atsiriboti nuo streso, nerimo ir panikos priepuolių.
Taigi jūsų užduotis – išgerti bet kokį nealkoholinį gėrimą (beje, tai galite daryti kiekvieną rytą su mėgstama aromatinga kava ar arbata. Taip ne tik sustiprinsite savo atsparumą stresui, bet ir pagerinsite pažintinę veiklą). Atsisėskite tiesiai ir tyliai pažvelkite į indą, į kurį supiltas gėrimas, žiūrėkite į jį taip, tarsi matytumėte jį pirmą kartą: jo formą, tekstūrą, spalvą, skaidrumą… Perbraukite pirštais per indą, pastebėkite savo pojūčius… Judinkite skystį, stebėkite… Dabar pakelkite indą ir įkvėpkite, pajuskite aromatą. …o dabar pridėkite jį prie lūpų, prieš gerdami padarykite trumpą pauzę… Lėtai gurkštelėkite, pajuskite skonį, temperatūrą, tai, kas vyksta burnoje… Išgirskite gurkšnio garsą, atsipalaiduokite, mėgaukitės gėrimu, pajuskite energijos ir jėgų antplūdį… Kai išgersite gėrimą, apsidairykite aplink save – esate saugus ir patogiai įsitaisęs, pasiruošęs užkariauti dieną!!!

Psichologė
Liliia Logvin

Kalendorius

Facebook puslapis

Naudojame slapukus siekdami suasmeninti turinį ir skelbimus, teikti socialinės žiniasklaidos funkcijas ir analizuoti srautą. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su savo socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analizės partneriais. Peržiūrėti daugiau
Priimti
EnglishLithuanianRussian
Registracijos forma
Skip to content