AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

+370 690 54186

Mobilusis
El. paštas

Ankstyvoji intervencija

ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROGRAMA JAUNIMUI

Ankstyvoji intervencija yra apibrėžiama kaip socialinių pedagoginių bei psichologinių  pagalbos priemonių taikymas jaunimui, po to, kai yra nustatoma ar sužinoma, jog jie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas, siekiant paskatinti jų nevartoti.
Ši programa yra pagalbos priemonė, skirta eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas jaunuoliams nuo 12 – 18 m. Programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis.
2024 metais, Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai įgyvendinant šią programą (sausio ir vasario mėnesiais) kvietė jaunimą kartu su bendraamžiais kurti erdvę atvirą dalintis savo patyrimu, ieškoti sprendimų kylantiems iššūkiams bei padėjo atsakyti į rūpimus klausimus. Programos metu grupinėse konsultacijose, praktiniuose užsiėmimuose aktyvioje veikloje, diskusijose, patirčių pasidalijime bei refleksijose dalyvavo 11 jaunuolių, o 10 jų baigė šią programą. Jaunuoliams buvo suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, suaugusiajam moderuojant šią veiklą.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės
Skaistė Norvaišienė ir Justina Jagminienė

Kas yra ankstyvosios intervencijos programa?

Ankstyvosios intervencijos programa – tai planinga  priemonių visuma, skirta eksperimentuojantiems, nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas jauniems asmenimis nuo 14 iki 21 metų. Šios programos užsiėmimus organizuoja ir veda Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, baigę teisės aktų nustatyta tvarka akredituotą mokymo programą. Ankstyvosios intervencijos programa grįsta jaunuoliams patrauklia veikla grupėse. Užsiėmimų metu programos dalyvis motyvuojamas atsisakyti alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimo, suteikiama žinių apie daromą žalą sveikatai. Norintiems pakeisti savo elgesį, padedama rasti papildomos pagalbos, siekiant užkirsti kelią priklausomybei nuo alkoholio ar narkotikų. Programos pabaigoje išduodami pažymėjimai, patvirtinantys kad jaunuolis (ė) išklausė minėtos programos kursą. 

 Dalyvavimas Ankstyvosios intervencijos programoje yra NEMOKAMAS IR KONFIDENCIALUS. Daugiau informacijos: tel. 8 663 13514, el. paštu: skaiste.norvaisiene@akmenesrvsb.lt

Kalendorius

Facebook puslapis

Naudojame slapukus siekdami suasmeninti turinį ir skelbimus, teikti socialinės žiniasklaidos funkcijas ir analizuoti srautą. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su savo socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analizės partneriais. Peržiūrėti daugiau
Priimti
EnglishLithuanianRussian
Registracijos forma
Skip to content