AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

+370 690 54186

Mobilusis
El. paštas

Žalingi įpročiai. Saugios šventės

Balandžio 4 dieną, Ramučių gimnazijoje, 2 a klasės mokiniams, vyko pamoka – diskusija apie žalingus įpročius,  akcentuojant alkoholio vartojimą. Paauglių kūnai, mintys ir jausmai vis dar bręsta, todėl yra labai jautrūs greitam alkoholio poveikiui. Mokiniai aktyviai dalyvavo mitų ir faktų žaidime. Buvo pristatytas alkoholio vartojimo laikrodis, kuris parodo suvartoto alkoholio kiekius, laiką, per kurį organizmas gali atsistatyti bei pojūčius, kurie atsiranda pavartojus alkoholio, kiek turi praeiti laiko, kad būtų galima vairuoti automobilį.
Girtumą imituojančių akinių pagalba, naudojant priemonę „Apsunkusi ranka“, mokiniai galėjo palyginti, kad atlikdami tą pačią užduotį be akinių ar su jais, susilpnėjus pojūčiams, tą pačią užduotį atlikti yra sunkiau, o tai reiškia, kad paveiktiems alkoholio ir psichotropinių medžiagų pakinta koordinacija, atsiranda galvos svaigimas, iškraipomas regėjimas, pasikeičia gylio ir atstumo suvokimas, sulėtėja reakcija. Užtamsinti akinių stiklai imitavo koordinacijos sutrikimą apsunkintomis sąlygomis nakties metu.
Paaugliams reikia aiškaus neigiamo tėvų požiūrio į nepilnamečių alkoholio vartojimą. Tai sumažins alkoholio vartojimo pavojus suaugusiojo gyvenime.
Mokiniams buvo priminta, kaip saugiai elgtis valgant, kad neužspringti, kaip ir kokią pirmą pagalbą suteikti užspringus.
Naudotos priemonės, įsigytos iš projekto „Sveikatos kabinetų mokymo įstaigose aprūpinimas metodinėmis priemonėmis“ lėšų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Virginija Grunskienė

Kalendorius

Facebook puslapis

Naudojame slapukus siekdami suasmeninti turinį ir skelbimus, teikti socialinės žiniasklaidos funkcijas ir analizuoti srautą. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su savo socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analizės partneriais. Peržiūrėti daugiau
Priimti
EnglishLithuanianRussian
Registracijos forma
Skip to content