Nuo seno žinoma, kad arbata šildo vėsų rytą ir vakarą, bei yra puiki profilaktinė priemonė nuo įvairių ligų. Juk kiekviena žolelė turi jai būdingų gydomųjų savybių.
Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyriuje „Atžalynas“ gruodžio 11 d. Obuolio akademijos ugdytiniai turėjo pamokėlę-užsiėmimą „Arbatėlę aš geriu sveikas ir žvalus esu“. Šios veiklos tikslas – supažindinti vaikus su arbatos, medaus ir citrinos sveikatinamuoju poveikiu, natūraliais būdais stiprinti imunitetą šaltuoju metų. Pamokėlės metų, vaikai susipažino su Lietuvoje augančiomis vaistažolėmis, ragavo čiobrelių arbatos, kurias skanino citrina ir medumi.
Išgėrę arbatos pakalbėjome kaip reikia sustiprinti imunitetą, kad mažiau sirgtumėm. Kad vaiko imunitetas būtų stiprus, rekomenduojame:
- Būtinas tinkamas vaiko dienos režimas, ypatingai svarbus kokybiškas miegas. Miego metu nuo 21.30 iki 1–2 valandos nakties yra aktyvūs augimo hormonai, (miego hormonas) ir kitos biologiškai svarbios medžiagos būtinos normaliam vaiko augimui, vystymuisi bei imuniteto formavimuisi.
- Rūpintis vaiko visaverte ir subalansuota mityba. Rekomenduojama vengti cukraus, miltinių patiekalų, į racioną įtraukti kuo daugiau vaisių ir daržovių, gerti pakankamai skysčių, ypač vandens, vaistažolių arbatų. Kuo maisto produktai mažiau apdorojami, tuo jie vertingesni.
- Grūdinti vaiką pamažu, naudojant žaidimo elementus, nesukeliant streso. Tam tinka oro vonios, vandens procedūros, kontrastinis dušas, pirtis ir pan.
- Bent dvi valandas per dieną būti su vaiku gryname ore: važinėti dviračiu, žaisti judrius žaidimus, eiti pasivaikščioti.
- Stiprinti vaiko atsparumą stresui ir didinti jo įveikimo būdus, neužgniaužti emocijų, bendrauti su vaiku, kalbėtis, domėtis, kaip jis jaučiasi. Juk stresas – vienas didžiausių imuniteto priešų.
- Formuoti tinkamus higienos įpročius. Skatinti vaiką plautis rankas, naudotis asmeninėmis higienos priemonėmis, grįžus namo, persirengti, persiauti, rūpintis savo kambario ir rūbų švara.
- Stengtis vaiko neaprengti per šiltai. Viena dažnai daromų klaidų – vaiko rengimas per šiltai. Tuomet jis suprakaituoja, susidaro didesnis skirtumas tarp aplinkos ir kūno temperatūros, tad pūstelėjus vėjeliui, greit peršąla. Būkime sveiki!
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Lina Gurejevaitė-Pokštė