AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

+370 690 54186

Mobilusis
El. paštas

„Saugi vasara ir pirmoji pagalba“

Gegužės mėnesį Kruopių pagrindinėje mokykloje ir  Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyriuje „Atžalynas“ vyko pamokėlės-užsiėmimai „Saugi vasara ir pirmoji pagalba“.
Diskutavome su vaikučiais, kokia yra saugi ir sveika vasara. Aptarėme aktualiausias vasaros pramogas ir kaip jų metu reikėtų saugoti save ir draugą – prie vandens telkinių, važinėjantis dviračiu, būnant kaitrioje saulėje, sutikus piktą šunį. Kadangi vasara tik prasidėjo, vaikų dar laukia daug malonių potyrių ir vasaros malonumų. Aptartos pėsčiųjų taisyklės kelyje, atšvaitų nauda, gatvės perėjimą tinkamose vietose, kaip elgtis su ugnimi, kaip apsisaugoti nuo nudegimų ir apsinuodijimų, nuo vabzdžių įkandimų. Aptarėme, kad ir vasaros atostogų metu reikia gyventi sveikai, laikytis visų sveikos gyvensenos principų, saugoti savo ir draugų sveikatą.
Su vaikais prisiminėme kokiais atvejais reikia skambinti ir kviesti greitąją medicinos pagalbą. Išsiaiškinome dažniausiai pasitaikančias traumas ir veiksmus, kurių reikia imtis ištikus nelaimei. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės- suaugusieji, vaikai. Todėl labai svarbu nuo pat mažens mokytis suteikti pirmąją pagalbą, ir šias žinias nuolat gilinti ir tobulinti. Praktiškai buvo demonstruojama kaip suteikti pirmąją pagalbą ir kokių klaidų nedaryti. Pamokos metu buvo naudojamas gaivinimo manekenas. Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogui gyvybę.
Saugios, linksmos, šiltos, nuotaikingos ir prasmingos vasaros!!!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Lina Gurejevaitė

Kalendorius

Facebook puslapis

Naudojame slapukus siekdami suasmeninti turinį ir skelbimus, teikti socialinės žiniasklaidos funkcijas ir analizuoti srautą. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su savo socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analizės partneriais. Peržiūrėti daugiau
Priimti
EnglishLithuanianRussian
Registracijos forma
Skip to content