Lapkričio 8 d. pradėjome mokymų programą „Pozityvi tėvystė vaikams ir paaugliams“. Pagrindinis programos tikslas – didinti tėvų kompetenciją, suprasti vaikų ir paauglių auklėjimą, susipažinti su šeimos bendravimo stiliais; formuoti atsakingą tėvų požiūrį į fiziškai ir psichologiškai sveikos jaunosios kartos ugdymą.
Pozityvi tėvystė – tai tėvų ir vaikų sąveikos sąlyga, kuriai būdingas patikimas emocinis prisirišimas, tėvų pasirengimas atpažinti ir tenkinti vaikų poreikius. Pozityvioji tėvystė reiškia, kad tėvai (arba tėvų pareigas einantys asmenys) geba palaikyti ir stabilizuoti vaikus emociškai sunkiose situacijose ir patiriant stresą. Kad galėtų įgyvendinti pozityviosios tėvystės koncepciją, tėvai turi turėti:
– specialių (psichologinių, pedagoginių, moralinių ir teisinių) žinių ir įgūdžių, susijusių su vaiko raidos ir auklėjimo ypatumais;
-stabilią pozityvią savęs kaip tėvo / motinos / globėjo / kito asmens, pakeičiančio tėvus, suvokimo sistemą;
-išvystytus bendravimo įgūdžius;
-pakankamus specifinius įgūdžius, kurie padeda stabilizuoti savo būklę, o vaikams susidoroti su stresinėmis situacijomis bei atlikti ugdymo užduotis nenaudojant smurto.
Mokymų programa vis dar tęsiasi… Taip pat kviečiame dalyvius į naują grupę, kuri prasidės 2025 m. sausio mėnesį!
Psichologė
Liliia Logvin