AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

+370 690 54186

Mobilusis
El. paštas

PIRMOSIOS PAGALBOS TEIKIMO SEMINARAS TRAUMŲ ATVEJAIS VYRESNIO AMŽIAUS ASMENIMS

Įgyvendinant projektą „Kritimų ir kitų traumų prevencijos iniciatyva vyresnio amžiaus asmenims“, finansuojamą Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, š. m. rugpjūčio 1 d. Akmenės rajono socialinių paslaugų namų dienos centro bendruomenė susirinko į pirmosios pagalbos teikimo seminarą. Mokymų metu dalyviai įgijo žinių ir įgūdžių reikalingų teikiant pirmąją pagalbą nelaimės/traumos atveju. Pristatyta kaip atpažinti nelaimingą atsitikimą, kalbėta kodėl svarbu pasirūpinti savo saugumu ir privalu žinoti pagalbos veiksmų eiliškumą (kokių veiksmų reikia imtis netekus sąmonės), aptarta nukentėjusiojo gyvybės požymių nustatymo seka tik praradus sąmonę ir išnykus gyvybės požymiams, kaip atlikti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą, pademonstruotas tarptautinis užspringimo ženklas, paaiškinta, kuo skiriasi dalinis užspringimas (kai žmogus sąmoningas, gali kalbėti ir kosėti) ir visiškas užspringimas (kai negali laisvai kvėpuoti, kalbėti ir kosėti, pradeda mėlti, netenka sąmonės), aptarti įvairūs sužeidimų atvejai, kaip stabdyti kraujavimą, kokią pirmąją pagalbą suteikti žmogui, kuris nudegė, nušalo.

Bendruomenės nariai supažindinti ir su nauja pirmosios pagalbos rinkinio sudėtimi, kuri papildyta spaudžiamuoju tvarsčiu, ledo maišeliais, turniketais, skirtais arteriniam kraujavimui stabdyti ir vienkartinėmis veido kaukėmis gaivinimui (dirbtinio kvėpavimo atlikimui).

Praktiškai pademonstruotas išorinio širdies masažo ir dirbtinio kvėpavimo atlikimas, parodyta, kaip veikia automatinė išorinė defibriliacija (panaudojant automatinį išorinį defibriliatorių) kaip tinkamai panaudoti turniketą, skirtą arteriniam kraujavimui stabdyti. Mokymų dalyviai galėjo patys išbandyti savo jėgas gaivindami manekeną.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Justina Jagminienė

 

Kalendorius

Facebook puslapis

Naudojame slapukus siekdami suasmeninti turinį ir skelbimus, teikti socialinės žiniasklaidos funkcijas ir analizuoti srautą. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su savo socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analizės partneriais. Peržiūrėti daugiau
Priimti
EnglishLithuanianRussian
Registracijos forma
Skip to content