AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

+370 690 54186

Mobilusis
El. paštas

PIRMOSIOS PAGALBOS TEIKIMO SEMINARAS TRAUMŲ ATVEJAIS VYRESNIO AMŽIAUS ASMENIMS

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra image-1-1014x1024.png

Įgyvendinant projektą „Kritimų ir kitų traumų prevencijos iniciatyva vyresnio amžiaus asmenims“ , finansuojamą Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis š. m. lapkričio 13 d., Naujosios Akmenės miesto ir kaimiškosios seniūnijos žmonių su negalia bendrijos nariai susirinko į pirmosios pagalbos teikimo seminarą.
Ne paslaptis, kad viena iš pagrindinių senyvo amžiaus žmonių traumų priežastis – nukritimai. Nukritimai yra pagrindinė nemirtinų sužalojimų priežastis tarp pagyvenusių žmonių. Vienas iš 10 nukritimų gali baigtis labai sudėtingais sužalojimais, pvz., šlaunikaulio lūžiu, galvos sužalojimu, lemiančiu hospitalizaciją ir pan.
Kalbant apie traumų, kritimų ir sužalojimų prevencijos organizavimą, mokymai yra pagrindinė visuomenės sveikatos intervencijos priemonė sužalojimų srityje. Mokymų metu bendruomenė turi būti informuojama apie galimus pavojus ir būdus, kaip jų išvengti, kaip žmonėms elgtis saugiai.
Pirmosios pagalbos teikimo seminaro metu dalyviai įgijo žinių ir įgūdžių, reikalingų teikiant pirmąją pagalbą nelaimės/traumos atveju. Pristatyta, kaip atpažinti nelaimingą atsitikimą, kalbėta, kodėl svarbu pasirūpinti savo saugumu ir privalu žinoti pagalbos veiksmų eiliškumą (kokių veiksmų reikia imtis netekus sąmonės), aptarta nukentėjusiojo gyvybės požymių nustatymo seka tik praradus sąmonę ir išnykus gyvybės požymiams, kaip atlikti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą, pademonstruotas tarptautinis užspringimo ženklas, paaiškinta, kuo skiriasi dalinis užspringimas (kai žmogus sąmoningas, gali kalbėti ir kosėti) ir visiškas užspringimas (kai negali laisvai kvėpuoti, kalbėti ir kosėti, pradeda mėlti, netenka sąmonės), aptarti įvairūs sužeidimų atvejai, kaip stabdyti kraujavimą, kokią pirmąją pagalbą suteikti žmogui, kuris nudegė, nušalo. Aptartos traumų rūšys ir pagrindiniai pirmosios pagalbos elementai – ramybė, imobilizacija, šaltis ir galūnės pakėlimas (esant kaulų ir minkštųjų audinių traumai) bei imolizacijos galimybės (kaulų lūžio atveju).
Bendruomenėse taikomos prevenciniai mokymai gali būti efektyvios ir sumažinti nukritimų skaičių, padėti vyresnio amžiaus žmonėms išsaugoti savo sveikatą ir nepriklausomumą.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Justina Jagminienė

Kalendorius

Facebook puslapis

Naudojame slapukus siekdami suasmeninti turinį ir skelbimus, teikti socialinės žiniasklaidos funkcijas ir analizuoti srautą. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su savo socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analizės partneriais. Peržiūrėti daugiau
Priimti
EnglishLithuanianRussian
Registracijos forma
Skip to content