AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS Biudžetinė įstaiga, Kodas: 303259146

+370 690 54186

Mobilusis
El. paštas

PIRMOJI PAGALBA IR SAUGI VASARA

Vasara – pats laukiamiausias ir mėgstamiausias metų laikas, kurį net ir būdami suaugę, dažniausiai prisimename kaip patį nerūpestingiausią. O, kad vasaros atostogos būtų saugios, jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė š. m. birželio 6 d. lankėsi Akmenės gimnazijoje, kurioje su jaunimu kalbėjo apie laiką praleidžiamą prie vandens telkinių, saugias „saulės vonias“, apsaugą nuo erkių, įvairias traumas ir jų prevenciją. Renginio metu priminta kokių veiksmų reikia imtis netekus sąmonės, kaip atlikti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą, susipažindinta su pirmosios pagalbos rinkiniu, pademonstruotas tarptautinis užspringimo ženklas, paaiškinta, kuo skiriasi dalinis užspringimas (kai žmogus sąmoningas, gali kalbėti ir kosėti) ir visiškas užspringimas (kai negali laisvai kvėpuoti, kalbėti ir kosėti, pradeda mėlti, netenka sąmonės). Kalbėta apie kraujavimą, jo rūšis bei stabdymo būdus.
Atliktos praktinės užduotys, jaunimas galėjo išbandyti savo jėgas gaivindami manekeną, suteikiant pirmąją pagalbą užspringusiam asmeniui, panaudojant mokomąją liemenę, imituojančią užspringusįjį. Ši mokomoji liemenė leidžia pajusti, kaip taisyklingai suduoti penkis kartus į tarpumentę ir, jei nukentėjusysis vis dar užspringęs, atlikti Heimlicho manevrą.

JPSPP koordinatorė
Justina Jagminienė

Kalendorius

Facebook puslapis

Naudojame slapukus siekdami suasmeninti turinį ir skelbimus, teikti socialinės žiniasklaidos funkcijas ir analizuoti srautą. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su savo socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analizės partneriais. Peržiūrėti daugiau
Priimti
EnglishLithuanianRussian
Registracijos forma
Skip to content